خانه محصولات زناشویی پنج چیزی که درباره کاندوم باید بدانید

پنج چیزی که درباره کاندوم باید بدانید

5 خواندن ثانیه
1
1
3,100
5-things-to-know-about-condoms-پنج چیز که درباره کاندوم باید بدانید

5 چیزی که شما حتما بایستی در مورد کاندوم ها بدانید

1- امنیت:

از هر صد زن در هر سال 18 نفر به دلیل عدم داشتن اطلاعات کافی درباره کاندوم و عدم استفاده صحیح از آن باردار می‌شوند. اغلب شنیده اید که کاندوم‌ها در پیشگیری از بارداری ناخواسته تا 98 درصد موثر هستند. اما این درصد برای زمانی است که شما بصورت صحیح از کاندوم استفاده نمایید. متاسفانه افراد زیادی هستند که این کار را بصورت صحیح انجام نمی‌دهند.

دکتر وانِسا کولینز معاون امور پزشکی در سازمان برنامه ریزی زاد و ولد آمریکا این گونه تشریح می‌کند که ” اولین نکته این که پیش از ایجاد تماس بین آلت مردانه با سطح خارجی واژن، کاندوم بایستی پوشیده شود”. زیرا “پیش و پس از انزال نیز ترشحاتی از مردها خارج می‌شود که می‌توانند عامل بارداری ناخواسته یا بروز بیماری‌های مقاربتی باشند”. همچنین در هنگام باز کردن بسته کاندوم بایستی مراقب باشید تا کاندوم در این فرآیند صدمه دیده یا پاره نشود. همچنین برای هر رابطه یک کاندوم جدید استفاده شود. علاوه بر این موارد بهتر است که راهنمای تعبیه شده در بسته کاندوم را نیز مطالعه کنید. از صرف کردن چند دقیقه برای مطالعه دستورالعمل استفاده از کاندوم مضایقه نکنید. از آشنایی کامل با روش صحیح استفاده از کاندوم اطمینان حاصل کنید.

2- کاندوم‌های شگفت انگیز و خلاقانه

این کاندوم‌ ها ممکن است در مقابل بارداری ناخواسته یا بیماری‌های مقاربتی ایمن نباشند. برخی از کاندوم‌های طعم دار یا رنگی موجود در بازار قابلیت پیشگیری ندارند و برای ایجاد تنوع جنسی و مصرف زوجینی که دغدغه بارداری ناخواسته یا بیماری‌های مقاربتی ندارند، تولید و روانه بازار می‌شوند. هر چند در بازار ایران چنین کاندوم‌هایی به ندرت یافت می‌شوند اما پیش از خرید کاندوم بهتر است در مورد این موارد از فروشنده اطلاعات بخواهید یا اینکه با مراجعه به فروشگاه‌های اینترنتی معتبر مانند سیسیلی، دیجی کاندوم، پاکیار و … و مطالعه اطلاعات درباره کاندوم ها یا ارتباط با بخش پشتیبانی این فروشگاه‌ها انتخابی دقیق تر و مطمئن تر داشته باشید.

3- حساسیت به لاتکس

اگر شریک جنسی شما به لاتکس حساسیت دارد، بهتر است بجای استفاده از کاندوم‌های پوست بره که در مقابل بیماری‌های مقاربتی ایمن نیستند از کاندوم‌های زنانه یا کاندوم‌های پلی اورتان استفاده کنید. مگر آنکه از سلامت جنسی شریک جنسی خود اطمینان کامل داشته باشید. با توجه به اینکه کاندوم‌های لمب اسکین از غشای روده بره تولید می‌شوند، در سطح خود سوراخ‌هایی دارند که هر چند از عبور اسپرم جلوگیری می‌کنند اما در مقابل عبور عفونت‌های باکتریایی ایمن نیستند.

دکتر کولینز می‌گوید: ” هر چند کاندوم‌های پوست بره در مقابل بارداری ناخواسته ایمنی قابل قبولی دارند اما در مقابل عفونت‌های باکتریایی مانند بیماری‌های مانند مانند کلامیدیا،گونورها و سیفیلیس و ویروسی مانند ایدز ایمنی بسیار کمتری نسبت به کاندوم‌های لاتکس یا پلی اورتان دارند. حتما این سوال برایتان پیش آمده است که حالا چکار کنیم؟ پاسخ این است که از کاندوم‌های زنانه پلی اورتان استفاده کنید که 95 درصد موفقیت در مقابل بارداری ناخواسته و بیماری‌های مقاربتی دارند.

همچنین دکتر کولینز می‌گویند: “با توجه به این که کاندوم‌های زنانه دو حلقه انعطاف پذیر در دو سر خود دارند که یکی از این حلقه‌ها پیش از رابطه واژنی در عمق واژن فرو برده می‌شود، می‌توانند به خوبی در طول رابطه کاندوم را در داخل واژن حفظ کنند در حالی که سر بیرون از واژن باز است و اجازه ورود و خروج آلت مردانه را می‌دهد”.
برای آشنایی بیشتر با انواع کاندوم از نظر مواد اولیه مقاله “انواع کاندوم از نظر جنس مواد اولیه” را مطالعه کنید.

4- پیشگیری از بیماری‌های مقاربتی

حتی اگر قصد برقراری رابطه واژنی به دلایل مختلف مانند عدم تمایل به عزل بکارت در دوران نامزدی را دارید و در مورد بارداری ناخواسته نگرانی ندارید، بهتر است برای پیشگیری از انتقال بیماری‌های مقاربتی از کاندوم استفاده کنید. زیرا برخی از عفونت‌های باکتریایی از طریق رابطه دهانی نیز منتقل می‌شوند. یک محافظ مانند Dental dam می‌تواند خطر انتقال عفونت و بیماری را کاهش دهد.

دکتر کالینز می‌گوید: “این محصول تکه ای از لاتکس نازک است که با جلوگیری از تماس پوست به پوست و جلوگیری از انتقال مایعات هر یک از زوجین به بدن شریک جنسی اش عمل می‌کند”. متاسفانه دسترسی به این محصول چندان آسان نیست و هر جایی یافت نمی‌شود. اما می‌توان با شستن و برش دادن یک کاندوم معمولی یک دنتال دم ساخته و استفاده کرد. برای خرید دنتال دم یا کاندوم مخصوص رابطه دهانی می‌توانید به فروشگا‌ه‌های تخصصی محصولات زناشویی مانند دیجی کاندوم مراجعه کنید.

5- عدم تمایل زوجین به استفاده از کاندوم

اگر شریک جنسی شما راضی به استفاده از کاندوم نیست و می‌گوید در استفاده از کاندوم حس متفاوت یا بدی دارد بایستی با این دلایل او را راضی به استفاده از کاندوم کنید. اول اینکه آیا او در هنگام پاره شدن کاندوم متوجه این موضوع می‌شود؟! این نشان می‌دهد که عدم علاقه او به استفاده از کاندوم ممکن است ریشه ذهنی داشته باشد. از طرف دیگر پذیرش درخواست استفاده از کاندوم نوعی احترام به شریک جنسی است و هر گاه یکی از زوجین چنین درخواستی داشته باشد، شریک جنسی وی بایستی درخواست وی را با احترام بپذیرد.

دکتر کولینز در این زمینه نیز اشاره دارد که: ” بسیاری از زنان و مردان گفته اند که در هنگام استفاده از کاندوم رابطه بهتری را تجربه می‌کنند زیرا بدون نگرانی در مورد بارداری ناخواسته یا بیماری‌های مقاربتی می‌توانند روی سکس خود تمرکز نموده و لذت بیشتری را تجربه کنند”. مهمترین چیزی که باید مد نظر قرار گیرد این است که اولویت اول بهداشت و سلامت جنسی شما و شریک جنسی شماست و رابطه بدون ایمنی گزینه مناسبی برای تجربه لذت نیست.

 

 • برند کاندوم ایکس دریم- خرید از فروشگاه خریدکاندوم

  کاندوم ایکس دریم

  کاندوم ایکس دریم برند کاندوم ایکس دریم یکی از قدیمی ترین برندهای کاندوم در بازار ایران می‌…
 • انواع کاندوم از نظر جنس- لاتکس- پلی اورتان- پوست بره- پلی ایزوپرن

  انواع کاندوم از نظر جنس

  انواع کاندوم از نظر جنس کاندوم ها از دیرباز با مواد لاستیکی یا از غشاهای حیوانی تهیه می‌شد…
بارگذاری مطالب مرتبط بیشتر
 • فروش عمده کاندوم های کاپوت توسط شرکت پخش اینترنتی آزند- تحویل در تهران با پیک و سراسر کشور با باربری

  کاندوم کاپوت

  کاندوم کاپوت برند کاپوت یکی از برندهای تجاری شرکت سیلانه سبز در حوزه تولید کاندوم است. این…
 • انواع کاندوم از نظر شکل و هندسه برای فیت شدن بهتر

  انواع کاندوم از نظر شکل و فرم

  انواع کاندوم از نظر شکل و فرم شکل کاندوم ها از گذشته تاکنون تغییرات شگرفی داشته است. با تو…
 • فروش عمده کاندوم توسط پخش سیسیلی- خرید عمده کاندوم به قیمت کارخانه

  خرید عمده کاندوم

  آیا قصد راه اندازی یک فروشگاه تخصصی برای محصولات زناشویی را دارید؟ آیا برای تکمیل سبد فروش…
بارگذاری بیشتر برای مدیر
 • انواع کاندوم از نظر شکل و هندسه برای فیت شدن بهتر

  انواع کاندوم از نظر شکل و فرم

  انواع کاندوم از نظر شکل و فرم شکل کاندوم ها از گذشته تاکنون تغییرات شگرفی داشته است. با تو…
 • فروش عمده کاندوم توسط پخش سیسیلی- خرید عمده کاندوم به قیمت کارخانه

  خرید عمده کاندوم

  آیا قصد راه اندازی یک فروشگاه تخصصی برای محصولات زناشویی را دارید؟ آیا برای تکمیل سبد فروش…
 • انواع کاندوم از نظر جنس- لاتکس- پلی اورتان- پوست بره- پلی ایزوپرن

  انواع کاندوم از نظر جنس

  انواع کاندوم از نظر جنس کاندوم ها از دیرباز با مواد لاستیکی یا از غشاهای حیوانی تهیه می‌شد…
بارگذاری بیشتر برای  محصولات زناشویی

یک نظر

 1. تجهیزیار

  اردیبهشت 22, 1398 در 0:10 ق.ظ

  جالب بود ! سپاس از اطلاعات تان !

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید

کاندوم کاپوت

کاندوم کاپوت برند کاپوت یکی از برندهای تجاری شرکت سیلانه سبز در حوزه تولید کاندوم است. این…